Loading…

SHBA’të edhe njëherë e nxjerrin Kosovën nga kriza: Arrijnë në Kosovë mbi 500 mijë vaksina

  • 06/09/2021 | 15:04

SHBA’të edhe njëherë e nxjerrin Kosovën nga kriza: Arrijnë në Kosovë mbi 500 mijë vaksina

Kanë arritur në Kosovë 503,100 doza të vaksinës anti-Covid, shkruan Gazeta Metro.


Këto vaksina janë donacion nga Ambasada Amerikane përmes COVAX dhe me mbështetje nga UNICEF-i.

Kështu ka bërë të ditur në Facebook ‘Unicef Kosovo’.

Vaksinat arrijnë në Kosovë në një kohë krize kur qytetarët nuk po arrinin të lenin termine për vaksinim si pasojë e mungesës së vaksinave. /gazetametro.net 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë