Loading…

SHBA s’është as për Shqipëri të Madhe e as për Serbi e Kroaci të Madhe, thotë Scott

  • 11/05/2017 | 18:25

SHBA s’është as për Shqipëri të Madhe e as për Serbi e Kroaci të Madhe, thotë Scott

Ambasadori i SHBA-ve në Serbi, Kyle Scott, ka përsëritur të enjten në Suboticë se vendi i tij nuk është për Shqipërinë e Madhe, por as për Serbinë apo Kroacinë e Madhe, por vetëm për kufijtë, të cilët ekzistojnë në Ballkan.

I pyetur të komentojë deklaratën e ish-diplomatit amerikan William Woker rreth Shqipërisë së Madhe, diplomati amerikan tha se ende nuk e parë deklaratën, por vetëm shkrimet e mediave dhe reagimet ndaj saj, përcjell ksp.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë