Loading…
SHBA: Policia qëllon 26 vjeqaren, pas 3 orë negociatash
  • 17/03/2019 | 10:24

SHBA: Policia qëllon 26 vjeqaren, pas 3 orë negociatash

Policia e Kansasit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës i ka publikuar pamjet nga operacioni i policisë që përfundoi më vdekjen e një gruaje të armatosur pas tri orë të negociatave, transmeton Gazeta Metro.


Pamjet e filmuara nga kamerat e trupit të efektivëve e trgojnë momentin kur policët qëlluan 26-vjeçaren, Ciara Hoëard në gusht 2017.

Pas 3 orësh negociatash, ajo vepronte çuditshëm, kundërshtonte urdhrat e policisë dhe në fund i drejtoi armën efektivëve, çka solli edhe vdekjen e saj.

Pamjet u publikuan në përfundim të çështjes për të justifikuar si të drejta veprimin e efektivëve të Kansasit./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 23/05/2019 | 23:22
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë