Loading…

SHBA i ofroi evakuim nga Kievi, reagon Zelensky: Më duhen armë, jo ‘xhiro’

  • 26/02/2022 | 08:09

SHBA i ofroi evakuim nga Kievi, reagon Zelensky: Më duhen armë, jo ‘xhiro’

Presidenti Ukrainas, Volodymyr Zelensky ka refuzuar një ofertë të Amerikës që të largohet nga Kievi, transmeton Gazeta Metro.


Zelensky, që ka paralajmëruar edhe vet se është cak që të vritet, i ka thënë zyrtarëve amerikanë se ‘më duhet armatim e jo xhiro’.

Kështu raporton Associated Press, duke cituar një burim të lartë nga inteligjenca amerikane.

Luftimet e ashpra për Kievin po vazhdojnë edhe në këto momente, ndërkohë që Zelensky është aty dhe po koordinon veprimet e mbrojtjes së qytetit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë