Loading…

Shala tallet me KFOR-in: Veç që s’ja u bojshin huliganëve ‘O mo bre! Boll mshove bre!’

  • 31/05/2023 | 23:36

Shala tallet me KFOR-in: Veç që s’ja u bojshin huliganëve ‘O mo bre! Boll mshove bre!’

Krenar Shala, analist i afërt me pushtetin, ka shkruar një status, në të cilin ka tallur paqëruajtësit e KFOR-it, të cilët u përballën me huliganët serbë në veri të Kosovës, e si pasojë mbetën 25 ushtarë të lënduar.


Shala ka thënë se njësia special e Policisë së Kosovës do ta mbante rendin më mirë se KFOR-i. Madje, ai është tallur me fatkeqësinë e 25 pjesëtarëve të lënduar/plagosur të KFOR-it, duke thënë se ata vetëm sa nuk u thonin huliganëve serbë “o mob re! Boll m’shove bre!”.

 

Këtë deklaratë mjaft mosmirënjohëse e dashakeqe mund të thuhet se është vazhdim i një ksenofobie të shfaqur nga militantë të një krahu politik kosovar. Dhe atë vetëm ndaj perëndimorëve.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë