Loading…

Shala: Do vazhdoj të jem zë i prodhuesve, dhe gjithë qytetarëve të Kosovës

  • 14/09/2019 | 12:35

Shala: Do vazhdoj të jem zë i prodhuesve, dhe gjithë qytetarëve të Kosovës

Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala, ka thënë se sektori i verërave dhe pijeve jo-alkoholike në Kosovë është ndër sektorët që po na bëjnë krenar në gjithë botën.


Shala, theksoi se përkrahja e këtyre prodhimeve vendore për pjesmarrje në panaire ndërkombëtare ka dhënë rezultate të jashtëzakonshme.

“Mbështetjen ndaj prodhuesve vendor NISMA do ta vazhdojë edhe në mandatin e ardhshëm, kurse unë do vazhdojë të jem zë i prodhuesve, përpunuesve dhe gjithë qytetarëve të Kosovës”, ka deklaruar Shala.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë