Loading…

Shahisti pejan që do të bëhet kryetar komune

  • 10/10/2017 | 12:52

Shahisti pejan që do të bëhet kryetar komune

Reshat Nurboja, Kandidati për Kryetar të Komunës së Pejës nga partia Alternativa përveç angazhimit të tij politik i pëlqen edhe loja e shahut.


Bashkëshortja e tij, Aurora Nurboja në intervistën për debatpernime ka treguar për hobin e burrit të saj që ajo e konsideron cilësi të personalitetit të tij si dhe për preferencat në ushqim.

“E ka hobi leximin, e pëlqen shahun, lun shah. Nuk është i mirë në kuzhinë, nuk ndihmon por edhe nuk qet naze, ja konda shum mishin edhe ëmbëlsirat”, tha Nurboja.

Ajo ka treguar gjithashtu për pasurinë familjare që e posedon çifti.

“E kemi një shtëpi , trashëgimi prej babait, hala e papërfunduar. Kjo është banesa që e kemi ndërtuar pas luftës”, deklaroi ajo.

Gruaja e kandidatit po ashtu vlerësoi lartë kontributin që bashkëshorti i saj e ka dhënë për vendin gjatë dhe pas luftës së fundit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë