Loading…

Shafqja ‘Recomposed’, përvoja e altruizmit për të kuptuar botën

  • Nga

  • 07/03/2017 | 17:57

Shafqja ‘Recomposed’, përvoja e altruizmit për të kuptuar botën

Baleti Kombëtar i Kosovës sjellë shfaqjen “Recomposed” të koreografëve Christophe Béranger & Jonathan Pranlas-Decsours


“Recomposed” është një pjesë rreth një vendi të një individi brenda grupit, e cila na kujton se si përvoja e altruizmit është një bazë fundamentale e njeriut për përvojën e tij për të kuptuar botën, për të kuptuar më mirë dhe për të respektuar punën që të gjithë e bartin në në formën e tyre, në sferën artistike dhe kultuore, transmeton gazetametro.net
17199047_10211013771473031_784175626_n

“Recomposed” do të shfaqet me 9 mars, në ora 20:00 në Teatrin Kombëtar. Muzikën e kësaj shfaqje e ka bërë Max Richter, për kostumet është përkujdesur Pauline Kieffer, skenografi nga  Christophe Béranger & Jonathan Pranlas-Decsours. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë