Loading…

Sfida e të qenit fotograf (FOTO)

  • 12/11/2016 | 09:04

Sfida e të qenit fotograf (FOTO)

Nëse mendoni se profesioni i fotografit është i lehtë, atëherë, gaboheni shumë. Për të realizuar një fotografi nga perspektiva e duhur, fotografët janë në gjendje të rrezikojnë dhe jetën e tyre, së paku ata që i thonë vetes profesionistë.

Nejse, sot secili njeri që ka një telefon të mençur në xhep, i thotë vetes fotograf, por, ne kemi përzgjedhur për ju një fotogaleri të profesionistëve dhe amatorëve “të çmendur” të kësaj fushe, të cilët – në kërkim të perspektivës, objektit dhe kendit të duhur – kanë rrezikuar dhe jetën e tyre.

Shikojeni në vijim “maskimin” që e bëjnë fotografët për të realizuar foto të shtazëve të egra, apo dhe vendet ku ngjitën ata për të kapur imazhin më të bukur të natyrës.

Dhe, mos të harrojmë të shtojmë se, fotografët mund të kalojnë dhe javë të tëra në zona të rrezikshme, vetëm për të kapur një pamje të dëshiruar në objektivin e tyre.

fotografet001fotografet005fotografet006fotografet010fotografet008fotografet013fotografet018fotografet028fotografet026fotografet027fotografet030fotografet029fotografet025fotografet022fotografet020fotografet019fotografet021fotografet016fotografet015fotografet030fotografet012fotografet023fotografet014fotografet007fotografet011fotografet003fotografet004fotografet017

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë