Loading…

Seselj: Djindjic tradhëtar i kombit, ndihmoi Kosovën

  • 05/09/2018 | 15:54

Seselj: Djindjic tradhëtar i kombit, ndihmoi Kosovën

Kryetari i partisë radikale serbe dhe i dënuari nga Haga për krime lufte, Vojislav Seselj, ka shpërthyer kundër ish-kryeministrit të vrarë serb, Zoran Djindjic.


Seselj ka thënë se posedon dokumente që faktojnë se Djindjic kishte dorëzuar në Gjykatën e Krimeve të Luftës në Hagë dokumentacione të Serbisë, transmeton gazetametro.net

Bëhet fjale për domunetacione që flasin për funksionimin e policisë dhe ushtrisë serbe në Kosovë gjatë vitit 1998.

Tanjug raporton se Seselj i ka bërë këto deklarime para gazetarëve.

Ai ka thënë se ky veprim i Djindjic është pabesi ndaj shtetit serb. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë