Loading…

Seselj bën thirrje për përgatitje të veçantë të ushtrisë serbe për t’ia mësyer Kosovës

  • 02/10/2018 | 14:50

Seselj bën thirrje për përgatitje të veçantë të ushtrisë serbe për t’ia mësyer Kosovës

Kryetari i Partisë Radikale dhe i dënuari nga Haga për krime lufte, Vojislav Seselj, ka bërë thirrje për një përgatitje të veçantë të ushtrisë serbë për hyrje në Kosovë.


Ai ka bërë këtë thirrje gjatë një fjalimi në Kuvendin e Serbisë, transmeton gazetametro.net

Seselj ka thënë se Serbia në të ardhmen duhet të ketë njësi të gatshme të policisë ushtarake prej rreth 1000 njerëzve.

Ai ka thënë se këto trupa duhet të jenë të gatshme që në krizën e ardhshme të hyjnë në Kosovë.

Ai, si duket në një thumbim ndaj presidentit serb, Vucic, tha se nuk ka kuptim që Serbia vetëm t’i rritë normat e gatishmërisë, por duhet të jetë e gatshme gjithmonë të hyjë në Kosovë, me arsyetimin se është parashikuar me rezolutën 1244. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë