Loading…

Sërish tension në sallën e Parlamentit të Maqedonisë

  • 15/06/2017 | 17:22

Sërish tension në sallën e Parlamentit të Maqedonisë

Salla e parlamentit të Maqedonisë është bërë sërish skenë e tensioneve ku ka pasur debate të ashpra mes kryetarit të parlamentit Xhaferi dhe deputetëve të partisë së Gruevskit.


Gjatë seancës së sotme të parlamentit të Maqedoniusë është evituar një incident i ri mes deputetëve të VMRO-DPMNE-së dhe kryetarit të Parlamentit, Talat Xhaferi. Situata është tensionuar gjatë debatit lidhur me gjendjen alarmante në Strugë, për shkak të djegies së depos së qytetit.

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Vllatko Gjorçev ka marrë fjalën në foltore pa i dhënë leje kryetari i Parlamentit Talat Xhaferi. Pas disa paralajmërimeve, Gjorçev nuk është larguar nga foltorja, kurse kryeparlamentari Xhaferi, ia ka kërkuar sigurimit të Parlamentit, për të larguar deputetin e VMRO-DPMNE-së.

Megjithatë, sigurimi nuk e ka zbatuar këtë urdhër të Xhaferit, pasi në foltore kanë dalë edhe disa deputetë të VMRO-DPMNE-së, duke e detyruar kryetarin e parlamentit Xhaferi të kërkojë ndërprerjen e seancës për 10 minuta. Kjo situatë dëshmon se Xhaferi e ka të pamundur të kontrollojë plotësisht punimet e Parlamentit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë