Loading…

Sërish protesta në përkrahje të Haradinajt

  • 19/01/2017 | 15:03

Sërish protesta në përkrahje të Haradinajt

Deputeti nga radhët e AAK-së, Bali Muharremaj ka paralajmëruar protestën e radhës në përkrahje të liderit të partisë, Ramush Haradinaj.

“Të shtunën ora 13:00,në Sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, protestojmë sërish në përkrahje të ish- Komandantit të UÇK-së Ramush Haradinaj”, ka bërë të ditur Muharremaj në rrjetin social Facebook.

Siç ka bërë të ditur ai në organizim të kësaj proteste paqësore, janë edhe shoqatat e dalura nga lufta e UÇK-së nga Theranda dhe e gjithë Kosova, transmeton gazetametro.net

“Ju ftoj të gjithë qytetarëve pa dallime politike, që të bashkohen në protestën madhështore, e cila mbronë vlerat tona kombëtare dhe njëkohësisht respekton Luftën Çlirimtare”, ka përfunduar Muharremaj.

Ndryshe, ish-komandanti i Kosovës Haradinaj, u arrestua në Francë në bazë të një urdhër-arresti të lëshuar nga autoritetet serbe me akuzën për krime lufte.

/gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë