Loading…

Sërish protesta antishqiptare

  • 09/03/2017 | 22:18

Sërish protesta antishqiptare

Ka vazhduar edhe sonte në Shkup protesta kundër gjuhës shqipe dhe platformës së partive shqiptare në Maqedoni.


Protestuesit u grumbulluan përpara Qeverisë dhe marshuan deri te Kuvendi i Maqedonisë.

Ata edhe sonte kundërshtuan ashpër platformën, siç e quajnë “të Tiranës”, ndërkohë që falënderuan presidentin Gjorgje Ivanov për vendimin e tij të fundit, për të mos i dhënë mandatin liderit të LSDM-së, Zoran Zaevit, përcjell ksp.

Për veç në Shkup, protesta janë mbajtur edhe nëpër disa qytete të tjera.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë