Loading…

Serbia shantazhoi INTERPOL’in për Kosovën

  • 20/11/2018 | 08:56

Serbia shantazhoi INTERPOL’in për Kosovën

Sekretari i Përgjithshëm i Interpolit, Jurgen Shtock, ka shpërfaqur të gjitha prapaskenat e shtetit të Serbisë në lidhje me pengimin e Kosovës në INTERPOL.

Shtock ka deklaruar se anëtarësimin e Kosovës në organizatën ndërkombëtare INTERPOL, Serbia ka shantazhuar në mas shumë të madhe stafin e kësaj organizate nëpërmjet mediave, njofton gazetametro.net.

Sekretari  Stock, me rastin e mbledhjes së sotme, ku pritet të votohet për anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë, ka filluar të jap arsyetimet se pse kjo pikë është rend të agjendës.

Vendit i duhen 2/3 e votave të Asamblesë së Përgjithshme për t’u bërë pjesë e mekanizmit më të madh policor në botë.

Votimi do të bëhet në mënyrë të fshehtë nga secili shtet anëtarë, ndërsa diskutimet pritet të zgjasin rreth dy orë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë