Loading…

Serbia po bëhet gati për hapin e madh, karshi Kosovës (Video)

  • 05/07/2017 | 20:57

Serbia po bëhet gati për hapin e madh, karshi Kosovës (Video)

Beogradi zyrtar duket se gradualisht po ndryshon qasjen ndaj Kosovës.


Presidenti i Serbisë Aleksander Vuçiq po paralajmëron ndryshime Kushtetuese aty ku përmendet Kosova.

Në Prishtinë njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare po vlerësojnë se kjo qasje është detyrim i Serbisë drejt anëtarësimit në BE.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë