Loading…

Serbia lut Madagaskarin, mos ta njohë Kosovën

  • 22/11/2016 | 20:09

Serbia lut Madagaskarin, mos ta njohë Kosovën

Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiq është takuar me homologun e vet të Madagaskarit Beatrice Attalah dhe ata kanë folur për Kosovën.

Në kumtesën e MPJ të Serbisë që e transmeton FoNet, , thuhet se Daçiq e ka falënderuar shefin e diplomacisë së Madagaskarit që vendi i tij s’e ka njohur ende Kosovën, e ka njoftuar për dialogun Beograd -Prishtinë dhe e ka lutur atë që Madagaskari ta mbajë këtë pozicion lidhur me Kosovën.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë