Loading…

Serbia i takon familjes së Bashkimit Evropian

  • 01/12/2016 | 13:51

Serbia i takon familjes së Bashkimit Evropian
Komisioneri i BE-së, Johannes Hahn do të vizitoj Beogradin të hënën më 5 dhjetor.

Në këtë takim Hahn do të marrë pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të kontratave me vlerë 80 milionë euro për të mbështetur transformimin rrënjësor të administratës publike të Serbisë.

Hahn do të takohet me kryeministrin Aleksandër Vuçiq, ministrin e jashtëm, Ivica Daçiq si dhe me studentë serb, transmeton lajmi.net.

Para vizitës, Hahn ka thënë se Serbia i përket familjes së Bashkimit Evropian, duke theksuar se Serbia është partneri më i mirë i BE-së në tregti, investime dhe mbështetje financiare në të gjithë sektorët.

“BE-ja siguron përfitime të veçanta për qytetarët serbë. Arsimimi, biznesi, sundimi i ligjit, administrata publike, rrugët, urat etj., të gjitha këto në bashkëpunim me Serbinë do të ishin më të forta si partnerë për të kapërcyer problemin e migrimit, sfidat e sigurisë dhe për të mbajtur paqen dhe stabilitetin në rajon”, ka thënë Hahn para se të vizitoj Beogradin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë