Loading…

Serbia falënderon këtë shtet që s’e njeh Kosovën

  • 22/01/2018 | 14:26

Serbia falënderon këtë shtet që s’e njeh Kosovën

Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiq ka pritur sot ambasadorin e ri të Tunizisë në Beograd Seid Allah Recep dhe e ka falënderuar atë për “qëndrimin parimor e këtij shteti “për të mos e njohur pavarësinë e Kosovës.


Daçiq, siç njofton FoNet, ka shfaqur shpresën se Tunizia do të vazhdojë edhe më tej me përkrahje të tillë të integritetit territorial të Serbisë.

“Me përkrahje të integritetit territorial”, Serbia vazhdon ta mendojë Kosovën në përbërje të vet shtetërore.

Në javën e shkuar xhudistë nga Kosova morën pjesë në garën Grand Prix të Tunizisë dhe nga atje u kthyen me dy medalje: Një të artë dhe dy të argjendta.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë