Loading…

Serbia arreston dy shqiptarë me 15 kg marihuanë

  • 05/01/2017 | 11:33

Serbia arreston dy shqiptarë me 15 kg marihuanë

Mbrëmë, doganierët serbë në bashkëpunim me policinë parandaluan kontrabandimin e 15 kg marihuanë në kalimin kufitar të Horgoshit. Siç raportojnë mediat serbe droga u gjet në një veturë me tabela shqiptare, transmeton gazetametro.net.


Marihuana u zbulua rreth orës 20:00 gjatë kontrollit të rregullt në dalje nga Serbia. Gjatë kontrollit policia ka ndaluar një veturë e tipit Mercedes 220 C me tabelat e regjistrimit shqiptar për kontroll të detajuar. Dy të rinjë 25 dhe 26 vjeç, shetas shqiptar, udhëtonin nga Shqipëria për në Gjermani, kumtoi Drejtoria serbe e doganave.

Me kontrollim të detajuar, nga hapësirat të bëra posaçërisht nëpër pragjet e veturës u nxorrën 16 paketë me marihuanë.

Për shkak të supozimit se në veturë ka ende drogë, ajo u kontrollua edhe me skaner, por nuk u gjetë më asgjë.

Veturën, drogën dhe shtetasit shqiptar i kanë marrë nën mbikqyrje të mëtutjeshme policia dhe prokuroria./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë