Loading…

Serbët pretendojnë se zbuluan kush e uli Thaçin afër Trump’it dhe Putin’it

  • 14/11/2018 | 10:01

Serbët pretendojnë se zbuluan kush e uli Thaçin afër Trump’it dhe Putin’it

Shënimi i 100 vjetorit të Luftës së Parë Botërore në Francë solli shumë komentime për udhëheqësit botërorë që morën pjesë aty. Por mediet serbe ishin më të zëshmet në këtë drejtim.

Inatet me pozicionimin e Republikës së Kosovës në ceremoninë e 100 vjetorit të Luftës së Parë Botërore, të mbajtur në Francë, po vazhdon të shfaqet nga mediat beogradase.

Gazeta më e madhe serbe, “Novosti”, ia ka kushtuar një artikull të veçantë favorit, që sipas tyre, ia bëri një person presidentit kosovar, Hashim Thaçi.

Ky medium shkruan se ulësja e Thaçit në skenën e “Arc de Triomphe”, afër Donald Trump, Angela Merkel dhe Vladimir Putin, u bë me ‘aminin’ e ish-ministrit të Jashtëm francez, Bernard Kouchner.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë