Loading…

Serbët parashohin trazira, të shmanget rruga përmes Maqedonisë

  • 29/04/2017 | 10:06

Serbët parashohin trazira, të shmanget rruga përmes Maqedonisë

Beogradi po parashikon se Maqedonia këtë verë mund të jetë e trazuar, dhe qytetarëve serbë u rekomandojnë që për të arritur për pushime në bregdetin grek, të shfrytëzojnë rrugën përmes Bullgarisë.


Rruga nga Beogradi për në Selanik përmes Maqedonisë sipas gazetës Novosti, është 645 kilometra, ndërsa ajo përmes Sofjes 685. Por, kjo gazetë thotë se ja vlenë të bëhen 40 kilometra më shumë rrugë, për të mos rrezikuar, përcjellë gazetametro.net.

Është e qartë se një numër i madh i serbëve, nëse situata nuk qetësohet, do të kenë si rrugë alternative atë përmes Bullgarisë, shkruan Novosti.

Vitin e kaluar në Greqi qëndruan rreth 900,000 turistë serbë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë