Loading…

Serbët nervozohen për shkak të deklaratës së Zaev’it

  • 03/05/2017 | 10:29

Serbët nervozohen për shkak të deklaratës së Zaev’it

Ministri serb i punës Aleksandar Vulin reagon me nervozizëm në deklaratën liderit të Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë dhe kryeministrit të ardhshëm Zoran Zaecv, se në Serbi është në pushtet një udhëheqësi nacionaliste.


Ai me ironi e pyet se “a e ka shpikur vet sulmin ndaj Vucic’it apo këtë i kanë thënë Rama, Thaçi apo Xhaferi?”, përcjellë gazetametro.net.

Lideri i LSDM Zoran Zaev ka deklaruar për portalin serb “Kurir” se maqedonasit dhe serbët janë popuj vëllazërorë por se në Serbi qeverisë një udhëheqësi nacionaliste e Aleksandar Vucic’it. Ai ka shtuar se Vucic është vet deklaruar si lider në regjion ndërsa i shprehë pozitat e veta nacionaliste në rastin e parë kur i kërcënohet karriera politike. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë