Loading…

Serbët kthyen mbrapsht karateistët kosovarë edhe në tentimin e dytë | VIDEO e momentit

  • 09/05/2018 | 20:07

Serbët kthyen mbrapsht karateistët kosovarë edhe në tentimin e dytë | VIDEO e momentit

Përfaqësuesit e Kosovës në karate janë ndaluar të futen në Serbi edhe në tentimin e dytë gjatë ditëve të fundit.


Federate e Karatesë së Kosovës është njoftuar nga ajo evropiane se nuk mund të kalojnë në Serbi.

“Pasdite atyre u është thënë se mund të nisen për në shtetin serb por gjatë rrugës për në kufi atyre prapë u është kumtuar nga kryetari i Komitetit Olimpik Evropian që mos të provojnë sepse Serbia nuk ka lëshuar pe për pjesëmarrjen e karateistëve në Kampionatin Evropian në Novi Sad, ka thënë nga pika kufitare në Merdare kryetari i Federatës së Karatesë së Kosovës Ismet Krasniqi.

Më poshtë e keni momentin e ndalimit, të cilin e sjellë faqja zyrtare e KOK-ut.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë