Loading…

Serbët edhe sot e kundërshtojnë taksën me protestë

  • 04/12/2018 | 11:20

Serbët edhe sot e kundërshtojnë taksën me protestë

Protestat e serbëve në veri të Kosovës kundër taksës së vendosur ndaj produkteve serbe do të vazhdojë edhe sot.

Protesta do të fillojë në orën 12:00, e kësaj proteste do t’i bashkohen edhe lojtarët e klubit të basketbollit të ‘Partizanit’.

Sipas anëtarit të Listës Srpska, Igor Simic, lojtarët e ‘Partizanit’, do të luajnë edhe një lojë miqësore me ekipin e ‘Trepçës’, shkruan ‘Tanjug’.

Protestat kundër taksës ka më shumë se një javë që kanë filluar. Në mbështetje të tyre kanë dalë të gjithë anëtarët e Listës Srpska, të cilët po kërkojnë heqjen e taksës.

Sidoqoftë, kjo protestë është vazhdim i protestave të nisura që nga java e kaluar kur Qeveria e Kosovës vendosi taksë doganore prej 100% për produktet serbe dhe boshnjake.

Është raportuar se protestat në veri po nxitet nga politikanët e Beogradit, të cilë janë alarmuar nga situata e krijuar me bllokim të tregut të Kosovës për Serbinë, transmeton gazetametro.net.Srb

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë