Loading…

Serbët bllokojnë rrugën në Bërnjak

  • 29/09/2018 | 17:40

Serbët bllokojnë rrugën në Bërnjak

Rreth orës 17.00, portali serb “Kurir” njoftonte se në kalimin në Bërnjak ndodheshin tre xhipa të KFOR-it, në të cilët janë pjesëtarë të ushtrisë amerikane

Serbët nga Zubin Potoku kanë bllokuar rrugën e cila nga pjesa jugore e Mitrovicës çon në Ujman, përkatësisht në fshatin Bërnjak, njoftojnë mediet serbe. Blokada është vënë në Zubin Potok, ndërsa Serbët e Zubin Potokut nuk po e lejojnë kalimin nëpër rrugën magjistrale, transmeton gazetametro.net.

Rreth orës 17.00, portali serb “Kurir” njoftonte se në kalimin në Bërnjak ndodheshin tre xhipa të KFOR-it, në të cilët janë pjesëtarë të ushtrisë amerikane.

Rreth orës 17.00, portali serb “Kurir” njoftonte se në kalimin në Bërnjak ndodheshin tre xhipa të KFOR-it, në të cilët janë pjesëtarë të ushtrisë amerikane./gazetametro.net

Sipas informatave jozyrtare të “Kurir”-it, barrikada qenka vendosur pasi që pjesëtarët e ROSU, të cilët pas shkuarjes së Thaçit e kanë lëshuar Ujmanin, kanë provuar që nga drejtimi i Mitrovicës jugore të kthehen kah Ujmani.

Portali serb citon Marko Djuricin, shef i të ashtq. Zyrë për Kosovën e qeverisë së Serbisë, të ketë thënë se pas shkuarjes së ROSU-së e Hashim Thaçit, serbët kanë filluar të organizohen në veri të Kosovë.

/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë