Loading…

Selmanaj: Marrëveshja në Ohër ka vetëm një fitues absolut, ajo është Serbia

  • 23/03/2023 | 17:12

Selmanaj: Marrëveshja në Ohër ka vetëm një fitues absolut, ajo është Serbia

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Driton Selmanaj ka thënë se ka vetëm një fitues nga takimi në Ohër.


Sipas tij, ajo është Serbia, teksa Kosovën e cilësoi si fitues relativ.

Madje, ai hodhi kritika edhe ndaj kolegëve nga pozita, duke thënë se si mund të deklarojnë që nuk do të ketë Asociacion, ku këtë veçse e ka pranuar vet kryeministri.

“Marrëveshja në Ohër ka vetëm një fitues absolut, ajo është Serbia. Kryeministri mbrëmë e pranoi në RTK që do të ketë Asociacion. Por, duhet përmendur që Blinken, Escobar, Lajçak, Borrell e Hovenier nuk po flet për vetëmenaxhim, po për Asociacion“, tha ndër tjerash ai në seancë.

Kujtojmë se në seancën e sotme, kryeministri Kurti ka paraqitur para deputetëve atë që u arrit në Maqedoninë Veriore me datën 18 të këtij muaji.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë