Loading…

Selmanaj e arsyeton mungesën e Hotit: Është në takim me presidentin Macron

  • 19/11/2020 | 13:45

Selmanaj e arsyeton mungesën e Hotit: Është në takim me presidentin Macron

Deputetët e Kosovës kanë pasur disa kritika për kryeministrin Avdullah Hoti që nuk është prezent në seancën e sotme ku po diskutohet për të pagjeturit.

Deputeti i PDK-së, Uran Ismaili ka thënë para deputetëve se qeveria është paralizuar kur flitet për të pagjeturit, e se kjo temë nuk është duke ju bërë përshtypje për faktin se nuk po marrin pjesë në seanca.

Megjithatë, për arsyen se pse Hoti nuk është në seancë ka folur zëvendësi i tij, Driton Selmanaj.

Zëvendëskryeministri tha se nuk pajtohet me Ismailin, e se është hera e dytë që për një periudhë të shkurtë është diskutuar për këtë temë.

Ai ka thënë se momentalisht kryeministri Avdullah Hoti është në një takim virtual me presidendin francez.

“Nuk pajtohem aspak me deputetin që foli, është hera e dytë që për një periudhë shumë të shkurtë kemi diskutuar për këtë temë, hera e tretë që kemi folur në komision për ktë cështje, po ju informoj që mungesa e kryeministrit është se është në një takim Virtual me presidentin Macron, mungesas e tij është për këtë arsye”, ka thënë Selmanaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë