Loading…

Selimi për Haradinajn e Limajn: Dikur kundërshtonin Thaçin kurse sot e përkrahin atë

  • 04/09/2018 | 08:45

Selimi për Haradinajn e Limajn: Dikur kundërshtonin Thaçin kurse sot e përkrahin atë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se është e çuditshme se si kryeministri Ramush Haradinaj dhe zëvendësi i tij Fatmir Limaj, të cilët në kohën sa ishin në opozitë e kundërshtonin presidentin Hashim Thaçi, me të ardhur në pushtet kanë ndryshuar qëndrim, duke e përkrahur kreun e shtetit.

Selimi në këtë intervistë në mes të tjerash ka folur edhe për protestat e paralajmëruara nga Lëvizja Vetëvendosje, për të cilat ka thënë që nuk varet nga partia e tij nëse do të kenë dhunë ose jo, por është në dorë të Qeverisë së shtetit se a do të përdorë dhunë ndaj protestuesve.

Këtë deklaratë Selimi e ka dhënë në një intervistë për gazetën “Zëri”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë