Loading…

Selimi: Kosova kurrë nuk ka pas pushtet ma të poshtër

  • 20/12/2016 | 13:48

Selimi: Kosova kurrë nuk ka pas pushtet ma të poshtër

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi duke folur për rastin e Astrit Deharit e ka quajtur pushtetin aktual të poshtër

“Kosova ka pas pushtete herë më të dobëta, herë më të mira e herë më të këqija, veç kurrë pushtet ma të poshtër nuk ka pas” ka thënë Selimi.

Selimi gjithashtu tha se është edhe njëherë rasti të ngushllohet familja e Astrit Deharit duke ndihmuar në zbardhjen e këtij rasti.

“Keni pasur rastin ta ngushëlloni familje, por keni rastin edhe tani ta ngushëlloni nëse punoni për të sjell drejtësi për rastin e Deharit. Nuk mund të mos e nxjerrim edhe një lloj kronologjie, dhe në mes të kësaj jemi në mes të dy klanve. Klani pronto dhe Klanin e Zenunit dhe duket se Lëvizja Vetëvendosje ka mbetur në mes të këtyre dy klaneve” tha Selimi.

Aktualisht është duke u zhvilluar seanca e jashtëzakonshme për vdekjen e ish aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari. Kjo seancë është thirru nga PDK./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë