Loading…

Sela rrëfen si u rrah: I pashë sulmuesit dhe shkova drejt tyre (Video)

  • 14/09/2017 | 16:30

Sela rrëfen si u rrah: I pashë sulmuesit dhe shkova drejt tyre (Video)

Kryetari i Lëvizjes për Reforma- PDSH, Ziadin Sela, rrëfen ngjarjen e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë kur mori lëndime të rënda nga rrahja.


Në një intervistë ekskluzive për emisionin “Jeta në Kosovë”, Sela ka folur për herë të parë për detajet e sulmit ndaj tij dhe se kush janë fajtorët për këtë.

“I pashë sulmuesit tek vinin në drejtimin tim dhe unë thjeshtë fillova të shkoj në drejtimin e tyre sepse e pashë që kanë ardhur për mua dhe në këtë mënyrë do t’i mbroja të tjerët. Unë mora vendimin për të mos ikur. Unë jam doktor me profesion gjithsesi dhe të jesh në front në kësi lloj situatash është ajo ç’farë pritet”, tha Sela.

“Nuk jam i mbushur me inat për shkak të sulmit sepse jam duke rritur fëmijë këtu dhe jam duke menduar për gjeneratat e ardhshme. Por të jeni të sigurt që gjithashtu jam një politikan dhe mund t’i fsheh gjërat mirë. Unë jam gjakosur dhe i takoj një kulture të Shqipërisë Veriore. Ne nuk harrojmë” shtoi ai.

Intervistën e plotë mund ta shikoni në linkun e mëposhtëm:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë