Loading…

Sekuestrohen 822 kilogramë duhan refuz në Prizren

  • 07/10/2022 | 14:14

Sekuestrohen 822 kilogramë duhan refuz në Prizren

Gjatë kontrollit në rrugën ‘Kukësi’ në Prizren me urdhër të Prokurorisë Themelore në Prizren, në bashkëpunim me Doganat e Kosovës, sekuestruan rreth 822 kilogramë duhan refuz, shkruan Gazeta Metro.


Në njoftim thuhet se vlera e TVSH’së arrin një shumë të majme prej 54,867.76 euro.

Janë konfiskuar cigare të ndryshme pa banderolë dhe një makinë për grirjen e duhanit.

I dyshuari është në kërkim nga Prokuroria Themelore në Prizren, në bashkëpunim me Doganat e Kosovës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë