Sekretari Blinken: SHBA dënon ashpër dhunën e Qeverisë, kryeministri Kurti të ndalë masat menjëherë dhe t’i kthehet dialogut

Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken s’la hapësirë për dyshime aspak që SHBA s’pajtohet aspak me veprimtarinë e autoriteteve të qeverisë së Kosovës sot në Veri, shkruan Gazeta Metro. Sekretari Blinken thjeshtë e vlerësoi qeverinë dhe kryeministrin Albin Kurti si palën destabilizuese në këtë çështje. “I dënojmë ashpër veprimet e Qeverisë së Kosovës që po … Vazhdoni me leximin e Sekretari Blinken: SHBA dënon ashpër dhunën e Qeverisë, kryeministri Kurti të ndalë masat menjëherë dhe t’i kthehet dialogut