Loading…

Sejdiu: Thaçi ka dy opsione

  • 12/06/2017 | 21:02

Sejdiu: Thaçi ka dy opsione

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Sejdiu ka folur në televizionin publik një ditë pas zgjedhjeve duke folur për atë sesi partia që ai përfaqëson duhet të jetë partia që do të duhej të nominohej për mandatar të Qeverisë.


Sipas Sejdiut, situata pas zgjedhjeve është tepër e qartë.

“Presidenti i ashtuquajtur ka dy mundësi, të ecë përpara me teke partiake apo të ecë përpara mbi vendimin politik të sovranit, dhe ta respektojë këtë vendim e ta lejojë atë që e përfaqëson këtë vendim ta krijoj Qeverinë”, ka thënë Sejdiu.

Sipas tij,Lëvizja Vetëvendosje si partia me rritjen më të madhe të votave të jetë mandatar i Qeverisë.

“Lëvizja Vetëvendosje është përfaqësuese e këtij vendimi politik të sovranit”, ka thënë Sejdiu.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë