Loading…

Sefaj: Rasti i ministrit Gashi është në Prokurori, mos përdorni terminologji folklorike

  • 26/01/2018 | 12:18

Sefaj: Rasti i ministrit Gashi është në Prokurori, mos përdorni terminologji folklorike

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, para deputetëve të Kosovës ka folur rreth rastit të gjuajtjes me armë nga ministri Dardan Gashi.


Sefaj i njoftoi deputetët se Policia e ka kryer detyrën dhe janë proceduar të gjitha veprimet e nevojshme.

Ai tha se lënda është në duart e Prokurorisë dhe në Kuvend nuk ka nevojë me u përdorë terminologji folklorike.

Ndryshe, deputetët janë duke diskutuar rreth rastit të gjuajtjes me armë të zëvendëskryeministrit Dardan Gashi.

Interpelanca po zhvillohet me kërkesë të Grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë