Loading…

Sefaj i ‘tradhëtuar’ nga partia, do të shkarkohet

  • 02/04/2018 | 19:45

Sefaj i ‘tradhëtuar’ nga partia, do të shkarkohet

AKR-ja e Behgjet Pacollit nuk do të mund të ndalë shkarkimin e Flamur Sefajt nga pozita e ministrit të Punëve të Brendshme.


Siç merr vesh KTV-ja nga burimet brenda kësaj partie, Sefaj nuk do ta ketë përkrahjen e partisë dhe gjithsesi do të shkarkohet.

Kjo parti është mbledhur për të diskutuar për kërkesën e kryeministrit që Flamur Sefaj të lirojë postin e ministrit të Brendshëm, pas skandalit të arrestimit dhe më pas deportimit të 6 shtetasve turq javën që shkoi.

Në këtë takim nuk mori fare pjesë Flamur Sefaj, ani pse kjo mbledhje e partisë ishte thirrur për të diskutuar për punën e ministrave të AKR-së.

Një ditë pas arrestimit dhe dëbimit të 6 shtetasve turq në Turqi, kryeministri Haradinaj ka kërkuar që ministri Flamur Sefaj dhe drejtori i AKI-së, Driton Gashi, t’i lirojnë pozitat e tyre.

Asnjëri nga ta nuk është deklaruar ende për kërkesën e kryeministrit të Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë