Loading…

6 truke bukurie që çdo vajzë duhet t’i dijë (Foto)

  • 09/04/2017 | 10:35

6 truke bukurie që çdo vajzë duhet t’i dijë (Foto)

Edhepse jetojmë në një botë ku industria e produkteve të bukurisë konsiderohet si më profitabilja dhe më e kërkuara, ne edhe më tej vazhdojmë të kërkojmë përgjigje rreth këshillave të bukurisë.


Kemi gjetur produkte dhe kemikale të ndryshme që mund të rregullojnë problemet tona rreth bukurisë. Kjo industri gjithashtu na jep rregulla të shumta siç janë këshilla bukurie dhe truqe që na bëjnë të dukemi bukur dhe të rinj, përcjell gazetametro.net.

Ekzistojnë këshilla dhe truke të ndryshme që na ndihmojnë të ruajmë pamjen sa më rinore dhe të freskët.

6 truke bukurie që të gjitha vajzat duhet ti dinë

1.E dini si mund ta bëni një parfum të qëndrojë më gjatë. Vendosni pak vazelinë në zonën ku do aplikoni parfumin dhe më pas aplikojeni atë. Parfumi juaj do zgjasë tërë ditën.

auto_urrrrrr1428143090

2.Mund të krijoni një manikyr me pluhurin e syve Zgjidhni ngjyrën tuaj të preferuar nga paleta e pluhurave, përzieni me një manikyr transparent dhe ju përftoni një manikyr të ri.

3.Mos i digjni më flokët. Për të pasur onde bëni dy gërsheta në darkë dhe flini me to. Nëse dëshironi onde të mëdha vendosni një
copë mes gërshetit.

4.Ju pëlqen një pluhur sysh shumë dhe donit të kishit një buzëkuq në atë ngjyrë? Shumë e thjeshtë! Në një
enë vendosni pluhurin e syve dhe një zbutës për buzët. Futeni në mikrovalë dhe do të përfitoni një
buzëkuq të ri.buze-seksi

 

5.Shndërroni furçën që përdorni për të aplikuar krem pudrën në një furçë për kontur duke vendosur një
karficë mes furçës.

6.Ju ka ndodhur që unazat t’jua bëjnë gishtat jeshil?Parandalojeni këtë duke aplikuar manikyr transparent
brenda unazës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë