Loading…

Seancë urgjente në veri për heqjen e murit (Dokument)

  • 04/02/2017 | 11:58

Seancë urgjente në veri për heqjen e murit (Dokument)

Marrëveshja e nënshkruar mbrëmë rreth orës 2:00 pas mesnate, mes përfaqësuesve të Qeverisë së Kosovës dhe kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq, për heqjen e murit, ka mbledhur strukturat atje për të zbatuar planin e përcaktuar në marrëveshje.

Kryetari i Kuvendit Komunal të Mitrovicës së Veriut, Dejan Guresiq, ka thirrur në mbledhje urgjente asamblistët e kësaj komune.

Në rend dite janë përcaktuar dy pika kryesore të cilat do të zbatohen sipas marrëveshjes.

  1. Miratimi i vendimit të shpalljes së zonës së këmbësorëve ne rrugën Kral Peter 1 në pajtim me marrëveshjen në Bruksel
  2. Miratimi i projektit, rregullimi i hapësirës përreth urës kryesore të qytetit në përputhje me marrëveshjen e Ministrisë së Planifikimit Hapësinor dhe Komunës së  Mitrovicës së Veriut të nënshkruar më datë 04.02.2017./gazetametro.net

16507058_10211979264741278_1743499218_n-1

 

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë