Loading…

Seancë urgjente e Kuvendit Komunal të Mitrovicës për murin

  • 14/12/2016 | 12:33

Seancë urgjente e Kuvendit Komunal të Mitrovicës për murin

Ka filluar seanca urgjente e Kuvendit Komunal të Mitrovicës së Jugut.


Në fillim të kësaj seance, e thirrur me 13 nënshkrimet e asamblistëve të PDK-së, Rrustem Musa, ka lexuar një deklaratë me anë të së cilës kanë kërkuar ndër të tjera rrënimin e murit të ndërtuar, normalizimin e situatës në veri dhe krijimin e kushteve për lëvizje të lirë.

Megjithatë, Faruk Mujka nga Lëvizja Vetëvendosje, e ka quajtur paradoksale thirrjen e seancës nga PDK, duke i bërë përgjegjësin kryesor për situatën e krijuar, që sipas asamblistit Mujka, rrjedh nga dialogu Prishtinë Beograd, duke vazhduar me kërkesën për dorëheqjen e ministres për dialog Edita Tahiri, ministrit Skënder Hyseni e kryeministrit Isa Mustafa.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë