Loading…

Seanca për Haradinajn, brenda dy javëve

  • 27/01/2017 | 17:40

Seanca për Haradinajn, brenda dy javëve

Seanca për Ramush Haradinajn në Francë do të mbahet brenda dy javëve.


Avokati Arianit Koci ka bërë të ditur se seanca për liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, do të mbahet brenda dy javëve. Koci, këtë informacion e dha përmes një publikimi të shkurtë në rrjetet sociale gjatë ditës së premte.

Ish-kryeministri i Kosovës, Haradinaj, ishte arrestuar javë më parë në Francë, mbi bazën e një fletarresti të lëshuar nga Serbia.

Gjykata franceze kishte marrë vendim që ai të mbrohet në liri. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë