Loading…

Seanca e radhës ndaj Thaçit dhe të tjerëve mbahet më 20 maj

  • 13/05/2022 | 16:27

Seanca e radhës ndaj Thaçit dhe të tjerëve mbahet më 20 maj

Të premten e 20 majit, duke filluar nga ora 14:30, do të mbahet në Gjykatën Speciale konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.


Seanca do të mbahet ndaj katër ish-udhëheqësve politikë e ushtarakë të UÇK-së, ish-presidentit Hashim Thaçi, ish-kreyparlamentarëve Kadri Veseli e Jakup Krasniqi dhe ish-shefit të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi.

Kjo është bërë e ditur në kalendarin e Dhomave të Specializuara në Hagë.

Seanca e radhës vjen pak kohë pas konfirmimit të aneksit të aktakuzës së re ndaj krerëve të UÇK-së.

Aktakuza e re u rëndua me akuza të reja që i referohen krimeve që pretendohet të jenë kryera në fshatrat e Suharekës dhe Gjilan.

Thaçi, Veseli, Selimi e Krasniqi u deklaruan të pafajshëm për pretendimet e reja të Prokurorisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë