Loading…

Së paku 14 fëmijë e mësues vriten nga sulmi terrorist në një shkollë të Amerikës.

  • 24/05/2022 | 23:13

Së paku 14 fëmijë e mësues vriten nga sulmi terrorist në një shkollë të Amerikës.

Së paku 14 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën pasi një person i armatosur hapi zjarr në një shkollë fillore në Teksas pas një shkëmbimi zjarri me agjentët e patrullës kufitare, transmeton Gazeta Metro.


Spitali Uvalde Memorial konfirmoi se dy fëmijë u sollën të vdekur pas mbërritjes dhe se ata po trajtonin disa të tjerë pas të shtënave në shkollën fillore Robb në Uvalde, raportoi KSAT.com.

Në total, trembëdhjetë fëmijë po trajtohen në dhomën e urgjencës Uvalde Memorial, tha zëdhënësi i spitalit Tom Nordwick për USA Today.

Por, Sky News tani raporton se numri i viktimave ka shkuar në 14.

Një person i armatosur dyshohet se hapi zjarr në një shkollë fillore pasi shkëmbeu armë zjarri me agjentët e patrullës kufitare dhe u barrikadua në shkollë, duke e mbyllur kampusin dhe të gjitha shkollat ​​e tjera në rreth.

Policia nuk ka konfirmuar ndonjë lëndim apo vdekje, por Uvalde Memorial tha se ata “aktualisht po kujdeseshin për disa studentë në ER” dhe kërkoi që familja e ngushtë e studentëve të lënduar të raportonte në kafenenë e spitalit.

University Health San Antonio konfirmoi se ata morën një fëmijë dhe pacient të rritur nga të shtënat, por nuk mund të konfirmonin gjendjen e tyre aktuale./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë