Loading…

Se mbanin këmbët gjatë arrestimit që i’u bë, por Djuric ia mësynë përsëri Kosovës

  • 30/03/2018 | 14:31

Se mbanin këmbët gjatë arrestimit që i’u bë, por Djuric ia mësynë përsëri Kosovës

Marko Gjuriq, drejtor i të ashtuquajturës Zyre serbe për Kosovën, së shpejti do të vizitojë Kosovën, shkruan mediat serbe.


Sipas tyre, kjo gjë do të ndodhë më 20 prill, pikërisht në ditën kur u njoftua se serbët do të fillojnë formimin e Asociacionit të komunave serbe.

“Ata nuk donin të specifikonin kur është planifikuar udhëtimi i ardhshëm, por me siguri, siç na është thënë, do të ishte e mundur që ai të shkojë më së voni më 20 prill, kur u njoftua se serbët nga Kosova do të fillojnë formimin e një komuniteti të komunave serbe. Sipas bashkëbiseduesve tanë, pavarësisht nga arrestimi i tij të hënën, Gjuriç, si drejtor i zyrës së Kosovës, është i detyruar të udhëtojë në Kosovë”, citohet burimi i medias serbe.

Policia e Kosovës të hënën ia kishte mësyrë ndërtesës së gjykatës së Mitrovicës në pjesën veriore të Mitrovicës, ku Gjuriç ishte në takim me serbët e Kosovës. Ata arrestuan Gjuriçin, i cili më pas u mor në pyetje në Prishtinë dhe u deportua në Serbi./gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë