Loading…

SDP e Oliver Ivanoviqit nuk merr pjesë në zgjedhje

  • 20/05/2017 | 00:10

SDP e Oliver Ivanoviqit nuk merr pjesë në zgjedhje

Iniciativa Qytetare SDP nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë më 11 qershor, ka thënë lideri i kësaj i kësaj iniciative Oliver Ivanoviq.


Ivanoviq, siç njofton radiokim, pret që Lista Srpska që marrë përkrahjen e Beogradit, por gjithashtu mendon se kjo përkrahje nuk është vendimtare për rezultatin zgjedhor.

Ai ka thënë se me partitë tjera serbe ka biseduar për pjesëmarrje të përbashkët në zgjedhje.

Ivanoviq ka theksuar se në atë inflacion listash nuk ka cilësi.

Oliver Ivanoviq është njëri nga të favorizuarit e Beogradit i mbrojtur në liri për krimet e bëra kundër shqiptarëve gjatë viteve 1999 – 2000.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë