Loading…

Scott paditet nga familja e 14 vjeçarit që humbi jetën në Astroworld

  • 26/11/2021 | 09:29

Scott paditet nga familja e 14 vjeçarit që humbi jetën në Astroworld

Travis Scott sërish është paditur nga familja e 14 vjeçarit që humbi jetën në Astroworld, shkruan Gazeta Metro.


Familja e 14 vjeçarit John Hilgert, i cili fatkeqësisht vdiq në Astroworld mes një rritjeje fatale të turmës, është duke ngritur padi kundër artistit dhe Live Nation, raporton TMZ.

Padia është ngritur të mërkurën në Hjuston, Teksas dhe pretendon se Travis dhe organizatorët e koncertit nuk arritën të siguronin një mjedis të sigurt për të pranishmit, duke përfshirë mungesën e personelit të sigurisë, barrierat dhe stafin e urgjencës.

Padia thuhet se kërkon 1 milion dollarë dëmshpërblim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë