Loading…

Schmidt i thotë LDK’së: S’është koha të flitet për presidentin, por të krijohet qeveria

  • 19/12/2019 | 15:23

Schmidt i thotë LDK’së: S’është koha të flitet për presidentin, por të krijohet qeveria

Deputeti gjerman Christian Schmidt, ka dërguar mesazh të qartë Lidhjes Demokratike të Kosovës se tani nuk është koha që të flitet për pozitën e presidentit, por të krijohet qeveria e re, shkruan Gazeta Metro.


Schmidt ka thënë se nuk është koha të merren vendime për zgjedhjen e presidentit të Kosovës, por të krijohet qeveria.

“Tani nuk është koha të merret vendimi për zgjedhjen e presidentit, por të krijohet qeveria”, tha Schmidt, derisa Beyer ia konfirmon “Saktësisht”.

“Duhet një marrëveshje e besueshme mes partnerëve”, vazhdon tutje Schmidt,

Dy zyrtarët gjermanë kanë thënë se patjetër, duhet tejkaluar edhe çështja e presidentit, nëse është ky problem teknik./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë