Loading…

Sasia e reshjeve në Kosovë sipas IHMK-së

  • 08/11/2016 | 10:18

Sasia e reshjeve në Kosovë sipas IHMK-së

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës përmes një grafikoni ka paraqitur sasinë e të reshurave në Kosovë.

Sipas këtij grafikoni intensiteti i të reshurave është më i madh në Junik ku janë shënuar 97 litra për metër katrorë, duke u pasuar nga Peja dhe Mitrovica.

Si pasojë e këtyre reshjeve raportohet se janë bllokuar disa rrugë dhe është rritur niveli i lumenjëve.

Shikoni më poshtë grafikonin e dërguar nga IHMK./gazetametro.net

sasia-e-reshjeve-ne-mm

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë