Loading…

Sapo hynë në Kosovë: Mërgimtari bënë drift me BMW’në e tij, diçka që në Zvicër nuk lejohet

  • 23/07/2019 | 10:06

Sapo hynë në Kosovë: Mërgimtari bënë drift me BMW’në e tij, diçka që në Zvicër nuk lejohet

Muaji korrik dhe gusht janë dy muajt kur mërgimtarët vijnë për pushime verore në Kosovë. Disa vijnë me vetura, disa me aeroplan e disa i hipin edhe autobusit pasi që është më i lirë si transport, transmeton Gazeta Metro.


Shumica e mërgimtarëve sjellin në Kosovë super vetura të cilat përveç që janë të shpejta, janë edhe tejet luksoze.

Vetëm këtë vikend kanë hyrë në Kosovë disa dhjetëra vetura luksoze si: Ferrari, Lamborghini, Porsche, Audi dhe BMW.

E një mërgimtar ka treguar fuqinë e BMW’së së tij diku në Kosovë.

Nga pamjet që ka siguruar Metro shihet se si mërgimtari bën ‘drift’ me veturën e tij. Tabelat janë të Zvicrës dhe duket se mërgimtari jeton në St. Gallen.

Sipas Ligjit Nr. 05/L-088 ; Neni 54, pika 1.3. shoferi i cili vozit në mënyrë të vrullshme në vend dënohet për kundërvajtje, me gjobë prej 100 deri në 300 euro dhe shoferit i shqiptohet një pikë negative.

Më poshtë mund t’i shihni këto pamje./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë