Loading…

Sanremo është ndjekur nga 12 milionë spektatorë

  • 12/02/2017 | 16:29

Sanremo është ndjekur nga 12 milionë spektatorë

Nata finale e Sanremos është dnjekur nga 12 milionë telespektatorë nga e mbarë bota.


Kanë qenë 9 milionë e 887 mijë, ose 47 për qind, spektatorët që kanë ndjekur dje mbrëmjen e katërt të Sanremo-s.

Një rezultat që qëndron në linjë me atë të vitit 2016, kur në mbrëmjen e katërt të festivalit të Carlo Conti u arrit niveli i shikueshmërisë në 47,81 për qind, me 10 milionë e 164 mijë telespektatorë, shkruan Kultplus

Giusy Ferreri, Ron, Al Bano dhe Gigi D’Alessio janë katër të mëdhenjtë që u eleminuan nga festivali i Sanremo-s.

Chiara, Clementino, Marco Masini, Alessio Bernabei, Michele Zarrillo, Elodie, Paola Turci, Bianca Atzei, Sergio Sylvestre, Samuel, Michele Bravi, Lodovica Comello, Ermal Meta, Francesco Gabbani, Fabrizio Moro dhe Fiorella Mannoia ishin këngëtarët që performuan në finalen e Festivalit.

Secila prej pesë netëve të festivalit ka marrë mesatarisht rreth 10 milionë telespektatorë.

Finalja ka qenë më e shikuara, me 12 milionë telespektatorë nga e mbarë bota. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë