Loading…

Sanksione ndaj Serbisë në lidhje me energjinë

  • 03/05/2017 | 08:16

Sanksione ndaj Serbisë në lidhje me energjinë

Sekretariati i Komunitetit të Energjisë i vendeve të Ballkanit tashmë është duke bërë gati një ndryshim në traktatin e tyre për sanksione ndaj vendeve që nuk i respektojnë marrëveshjet mes vete dhe vendimet e Këshillit të Ministrave të rajonit.


Rasti që është diskutuar dhe që pret të ketë trajtim më të zëshëm në këtë institucion është ai i interkonjeksionit energjetik mes Kosovës dhe Shqipërisë, i cili vazhdon të jetë jashtë funksionit për shkak të Serbisë, që nuk ka lëvizur asgjë në këtë drejtim, edhe pse ka pasur një afat deri më 31 dhjetor të çlirojë këtë bllokadë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë